Gary Oldman

Gary Leonard Oldman

8,6
109 388 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Gary Oldman

Zawsze kojarzyłam Oldmana jako faceta po 40, z wąsikiem, w okularach (trylogia Batman)
A tu się okazuje, że grał w piątym elemencie, Loenie zawodowcu i w Harrym Potterze. Gdybym spotkała go na ulicy, nie rozpoznałabym go. To jest niesamowite! Inni aktorzy mimo charakteryzacji zawsze zostają sobą, a on jest ja miękka plastelina.

zoom50

a ja go właśnie kojarzę jako czarny charakter, jak dla mnie pasuje do tej roli i w batmanie było czymś nowym, gdy grał dobrego.

extranick

Akurat Batman to był pierwszy film z Oldmanem jaki widziałam odkąd zaczęłam się interesować aktorami, więc ta twarz została mi w pamięci z dopiskiem Gary Oldman. Ale czarne charaktery rzeczywiście do niego pasują

zoom50

W szczególności rola w Leon Zawodowiec, albo epizod w Prawdziwy Romans. Polecam obydwa filmy. Oldman genialny...

adas_80

Więc dlaczego tylko 9/10? :D

paulinea

Bo genialny był tylko w kilku filmach. Osobiście uważam, że jago talent nie został w pełni wykorzystany w Hollywood

extranick

Dokładnie, i tak jak kolega adas_80 pisze, nie wykorzystano jego potencjału, role w Leonie czy 5 elemencie należą do kwintesencji aktorstwa...

extranick

Zgadza się, Gary to czyste zło, w latach 90 zagrał kilka świetnych ról jako czarny charakter, chociażby w "Air Force One", "Piątym elemencie", czy przede wszystkim w "Leonie"... Więc choćby zagrał teraz matkę Teresę, to dla mnie i tak pozostanie filmowym wrogiem publicznym nr 1.

zoom50

Dokładnie to samo mam, tylko że na odwrót. Dla mnie Oldman to zawsze był ten popieprzony gliniarz z Leona Zawodowca i gdy się dowiedziałem, że to również Gordon z Batmana i parę innych postaci, szczęka mi opadła.

Jest to o tyle godne podziwu, że wygląd tych postaci jest w gruncie rzeczy całkiem podobny...

zoom50

W Draculi też był dobry :) nie wiem jak w przypadku Szpiega, ale planuję zobaczyć w najbliższym czasie :) lubię Gary'ego i to bardzo... bardzo dobrze gra

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones