Gary Oldman

Gary Leonard Oldman

8,6
109 388 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Gary Oldman

...że mógł grać jego osobę ktoś taki utalentowany jak Oldman! Czy wy nie rozumiecie tego, ze jeżeli 10 lat, facet przesiedział w Azkabanie to nie ma wyglądać jak macho? Deep by pasował gdy Syriusz nie byłby Azkabanie i byłby o 10 lat młodszy! Nie zauważyliście jak ten człowiek potrafi idealnie się dostosować? Jak idealnie zagrał swoją rolę, jak ciepło rozmawiał z Harry'm, chociaż zawsze gra role morderców? Założe się, że w V części zrobią Oldmana jak wy sobie tam chcecie, na jakiegoś przystojniaka... Ale teraz to nie możliwe, głupia byłaby charakteryzacja, jakby Gary był tak zrobiony. Pozdrawiam!

użytkownik usunięty
Arabika

Zgadzam się - jedynny znany aktor w tym filmie - to jest zaszczyt.

użytkownik usunięty

OK, Oldman jako taki jest zarąbisty. Zewnętrznie też. Ale: ekranizacja, ze względu na trudność, to często policzek dla ksiązki. Tak jest i w tym przypadku. HP nr III to nic ponad zlepek scen. Kto nie przeczytał ksiązki, może mieć problemy ze zrozumieniem, o co chodzi. Moim zdaniem Cuaron się nie popisał. Miałam ogromny problem z akceptacją Oldmana jako odtwórcy postaci Syriusza (mojej ulubionej), ale J. Deppa też w tej roli nie widzę.
A tak na marginesie: wg Rowling Syriusz był wyższy od Snape'a, w filmie z ledwościa dorównuje mu wzrostem (nikt mi nie powie, że w więzieniu się traci centymetry(chyba, że się ma niską celę ;)). W filmie jest także niemal o głowę niższy od Lupina, co mnie trochę razi. I Rowling, i charakteryzator chyba też trochę przedobrzyli: widzimy Syriusza wiele miesięcy po ucieczce. Dobrze, ukrywa się, ale mogłby się przez tak długi czas chociaż troszkę doprowadzić do porządku...

użytkownik usunięty

Hmm! Ciekawe co piszesz. Po części się z tobą zgadzam, ale to nie wina Oldmana, że jest taki niski i fakt ten nie gra tu roli, nie musimy być przecież aż tak ortodoksyjni w stosunku do książki, poza tym nie zauważyłeś że Oldman jest również niższy od samego Radcliffa. Poza tym zgadzam się z twoim twierdzeniem że film jest zagmatwany dla kogoś kto nie czytał książki, poza tym jest także znacznie lepszy warsztatowo i reżysersko, te trzy fakty spowodowały ze mniej się podobał publiczności dziecięcej i nastoletniej.

użytkownik usunięty

Film nie jest zagmatwany, tylko brakuje mu płynności, spoiwa. Wiadomo, że nie można sfilmować wszystkiego z książki, bo zajęłoby to wiele godzin (pomijam inne problemy), ale czemu, na miłość Boga, robić taką sieczkę! Przepraszam, jestem wielką miłośniczką książki, film obejrzałam z ciekawości i chyba tego żałuję. Może miłośnicy książek nie powinni oglądać ekranizacji. Niech to robią ci, którym nie chce się czytać (albo jeszcze nie umieją).
Mam pytanie: od czego właściwie ten film jest lepszy warsztatowo i reżysersko? Nie wiem, czy się mniej podobał. W Stanach podobno publiczność uznała go za najlepszy film roku, więc chyba jednak (dzieciom też) się podobał?
Danielowi Radcliffe rzeczywiście się urosło. A tak właściwie, to ile G.O. ma wzrostu? Zresztą, co za różnica.
Z innej beczki i nie na temat: spotkałam się ze stwierdzeniami, że Depp nie mógłby zagrać Syriusza, bo jest za młody. To straszna bzdura - Depp to rocznik 63 (albo 62, już nie pamiętam), więc przekroczył czterdziestkę. Spoko mógłby zagrać Syriusza, od czego charakteryzacja? Ja widziałam raczej w tej roli Firtha lub Fiennesa (ten ostatni ponoć będzie "Voldem", chyba jednak -znowu z ciekawości - obejrzę "Goblet of Fire" i "OotP").
Wracając do G.O., w tygodniu leci gdzieś w telewizji "Airforce One", więc znów sobie obejrzę. Pozdrawiam.

Co wy???

Przecież to pierwszy film z cyklu o HP, który daje się oglądać!

I pierwszy, który mi się w końcu jako tako spodobał, bo nie przypominał gry komputerowej.

Oldman jako Syriusz - ok.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones