filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
BAFTA
1953
http://www.bafta.org/
Brytyjska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych
BAFTA
Najlepszy film brytyjski
wygrane
Bariera dźwięku
(1952)
nominacje
Angels One Five
(1952)
Płacz, ukochany kraju
(1951)
Rzeka
(1951)
Wykolejeniec
(1952)
Zagubione dzieciństwo
(1952)
Najlepsza aktorka brytyjska
wygrane
[Vivien Leigh]
Vivien Leigh
jako Blanche DuBois w filmie
Tramwaj zwany pożądaniem
(1951)
nominacje
Ann Todd
Bariera dźwięku
(1952)
Celia Johnson
I Believe in You
(1952)
Phyllis Calvert
Zagubione dzieciństwo
(1952)
Najlepszy film z jakiegokolwiek źródła
wygrane
Bariera dźwięku
(1952)
nominacje
Afrykańska królowa
(1951)
Angels One Five
(1952)
Cud w Mediolanie
(1951)
Deszczowa piosenka
(1952)
Płacz, ukochany kraju
(1951)
Rashomon
(1950)
Rzeka
(1951)
Siostra Carrie
(1952)
Śmierć komiwojażera
(1951)
Światła rampy
(1952)
The Boy Kumasenu
(1952)
Tramwaj zwany pożądaniem
(1951)
Viva Zapata!
(1952)
Wykolejeniec
(1952)
Zagubione dzieciństwo
(1952)
Zapomniani
(1950)
Złoty kask
(1952)
Najlepszy aktor brytyjski
wygrane
[Ralph Richardson]
Ralph Richardson
jako John John Ridgefield w filmie
Bariera dźwięku
(1952)
nominacje
Nigel Patrick
Bariera dźwięku
(1952)
Alastair Sim
Folly to Be Wise
(1953)
James Hayter
Klub Pickwicka
(1952)
Laurence Olivier
Siostra Carrie
(1952)
Jack Hawkins
Zagubione dzieciństwo
(1952)
Najlepszy film dokumentalny
wygrane
Royal Journey
(1951)
nominacje
Journey Into History
(1951)
Le Mans 1952
(1952)
Nature's Half Acre
(1951)
Ocean Terminal
(1952)
Opera School
(1952)
Najbardziej obiecujący debiut filmowy
wygrane
Światła rampy
(1952)
Claire Bloom
Calvero ratuję swoją sąsiadkę przed samobójczą śmiercią. Postanawia przekonać ją, że warto żyć.
nominacje
Brat marnotrawny
(1952)
Dorothy Tutin
Zagubione dzieciństwo
(1952)
Mandy Miller
Zagubione dzieciństwo
(1952)
Dorothy Alison
Najlepsza aktorka zagraniczna
wygrane
[Simone Signoret]
Simone Signoret
jako Marie zwana 'Złotym Kaskiem' w filmie
Złoty kask
(1952)
nominacje
Edwige Feuillère
Olivia
(1951)
Katharine Hepburn
Pat i Mike
(1952)
Nicole Stéphane
Straszne dzieci
(1950)
Judy Holliday
The Marrying Kind
(1952)
Najlepszy aktor zagraniczny
wygrane
[Marlon Brando]
Marlon Brando
jako Emiliano Zapata w filmie
Viva Zapata!
(1952)
nominacje
Humphrey Bogart
Afrykańska królowa
(1951)
Pierre Fresnay
Bóg potrzebuje ludzi
(1950)
Francesco Golisano
Cud w Mediolanie
(1951)
Fredric March
Śmierć komiwojażera
(1951)
Specjalna nagroda filmowa
wygrane
Płacz, ukochany kraju
(1951)
nominacje
A Phantasy
(1952)
To the Rescue
(1952)
Wyróżnieni w roku 1953
Bariera dźwięku
(
3/5
)
Płacz, ukochany kraju
(
1/3
)
Tramwaj zwany pożądaniem
(
1/2
)
Viva Zapata!
(
1/2
)
Światła rampy
(
1/2
)
Złoty kask
(
1/2
)
Royal Journey
(
1/1
)
Zagubione dzieciństwo
(
0/6
)
Afrykańska królowa
(
0/2
)
Cud w Mediolanie
(
0/2
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.